9 200 korun tržeb z každé stovky za reklamu aneb zvyšte zisk pomocí Facebook

Více než 4 miliony českých uživatelů a pokročilé možnosti cílení reklamy podle pohlaví, věku, zálib a nákupního chování – to je sociální síť Facebook. Velká část vašich potenciálních zákazníků Facebook pravděpodobně navštěvuje každý den, aby si na něm prohlížela fotografie a příspěvky přátel nebo například aktuality oblíbených firem. Jak můžete využít potenciál této sociální sítě pro zvýšení tržeb a zisku? 

Získejte nové zákazníky

Uživatelé sítě Facebook milují prohlížení fotografií. Díky tomu jsou reklamy na Facebooku mocným nástrojem pro získávání nových zákazníků. Působivým obrazovým materiálem představíte vaši nabídku a pokročilý systém cílení reklamy ji zobrazí těm nejvhodnějším potenciálním klientům.

“Představte vaše zboží nebo služby těm, kdo je chtějí.”

Jak získáte více zákazníků?

Vyspělý algoritmus zajistí otestování reklam na vzorku uživatelů. Pomocí segmentační analýzy následně identifikuje skupiny uživatelů, u nichž je větší pravděpodobnost provedení akce. Systém potom reklamy zobrazuje relevantnímu publiku a vy tak můžete získat více objednávek zboží, odeslaných poptávek, zobrazení konkrétních podstránek webu, kliknutí na určité prvky nebo přehrání videa.
 
Umíme nastavit poutavé grafické reklamy na Facebooku tak, aby se automaticky ukazovaly lidem s největším potenciálem pro učinění objednávky. Máte e-shop se zajímavým zbožím? Nebo nabízíte atraktivní služby? Pak je váš web vhodným kandidátem na získání nových návštěvníků a zvýšení zisku prostřednictvím reklam na Facebooku. 

Motivujte návštěvníky vašeho webu k dokončení nákupu

Prostřednictvím obrazového remarketingu na Facebooku oslovíme ty, kdo si již prohlíželi vaši nabídku, a nabídneme jim možnost dokončení objednávky. Někdo si například četl podrobnosti o vašem produktu, ale potom musel ze stránek odejít a zapomněl nakoupit. Díky produktovému remarketingu na Facebooku mu připomeneme prohlížené produkty a podpoříme ho v nákupu. 
 
Tímto způsobem našim klientům z každé 1 koruny vynaložené na reklamu běžně získáváme 10 až 92 korun tržeb. 
 
Využíváte již remarketing v Google Ads (dříve AdWords) nebo Skliku? Obecně platí, že čím více kanálů na potenciální zákazníky působí, tím je větší šance, že bude nákup úspěšně dokončen. Většině e-shopů a dalších internetových projektů proto zavedení facebookové reklamy cílené na návštěvníky (remarketing) umožní dosáhnout navýšení zisku.

Facebook pomůže s opakovaným nákupem 

Databáze stávajících zákazníků je vaším cenným aktivem. Ti, kdo u vás již nakoupili a byli spokojeni, mohou nákup v budoucnu zopakovat. Stačí je správně oslovit. Obvykle e-shopy se zákazníky komunikují e-mailem. Tento kanál má ovšem určité nedostatky, které mohou omezovat potenciální zisk z opakovaných nákupů.
 
Příklady využití: Prodáváte náplně do tiskáren? Ve správnou chvíli, kdy zákazníkům budou zakoupené tonery pomalu docházet, je oslovte a nabídněte jim možnost výhodného opakovaného nákupu. Prodáváte kuchyňské náčiní? Podobné zboží lidé průběžně dokupují, občas se jim tedy můžete připomenout zajímavými nabídkami.

“Jak oslovit zákazníky jinak, než e-mailingem? Reklamou na Facebooku.”

Pro komunikaci se stávajícími zákazníky se obvykle využívá e-mail. Reklamní e-maily mají ale jednu velkou nevýhodu – málo se čtou. Obchodní e-maily jsou sice levné, ale příjemci je bez přečtení často mažou. Informační maily se také mnohdy zařazují do spamových složek.
 
Na Facebooku reklamu vaši stávající zákazníci uvidí. Dokážeme do reklamního systému Facebooku importovat e-maily vašich stávajících zákazníků a cíleně jim potom zobrazovat poutavé obrazové reklamy. Kromě nárůstu tržeb je možné tímto způsobem přimět stávající zákazníky k tomu, aby si přidali váš profil na Facebooku do oblíbených stránek. Otevřete si tak cestu k ještě levnější reklamě v budoucnu. Reklama na Facebooku je vhodným doplňkem k e-mailingu.

Proč reklamu na Facebooku svěřit do našich rukou?

Využijte technologii cílení reklamy na Facebooku na maximum díky našim bohatým zkušenostem. Není proč čekat. Čím dříve začneme, tím více zvýšíme váš obrat.
 • jsme zkušení specialisté, kteří realizovali stovky ziskových kampaní
 • vyhodnocujeme náklady na konverze u každé reklamy
 • soustavně hlídáme výši útraty
 • nabízíme pravidelný reporting a strategické plánování
 • doporučíme vám jen ty služby, které pro vás budou rentabilní

Vytvoření kampaně pro získání nových zákazníků

 1. Výběr doporučených produktů pro propagaci v síti Facebook - na co se zaměřit, aby bylo dosaženo zisku
 2. Grafický návrh reklam a tvorba textů
 3. Úpravy dle zadání klienta
 4. Nastavení a implementace Facebook pixelu pro sledování výkonu reklam a pro načítání akcí uživatelů (v závislosti na poskytnutí přístupů)
 5. Vytvoření a správa stránky na Facebooku
 6. Prodejní poradenství
 7. Kontrola výkonu a reporting
Doba přípravy: 10 h

Mám zájem o vytvoření kampaně pro získání nových zákazníků

 

Nastavení dynamického produktového remarketingu

 1. Vytvoření katalogu produktů dle poskytnutého feedu pro Google Merchant
 2. Nastavení a implementace Facebook pixelu pro sledování výkonu reklam a pro načítání akcí uživatelů (v závislosti na poskytnutí přístupů)
 3. Vytvoření konceptů reklam s různými propagačními texty a prvky
 4. Úprava návrhů dle zadání klienta
 5. Prvotní spuštění a optimalizace reklam
 6. Odeslání reportingu za definované časové rozpětí
Doba přípravy: 8 h

Mám zájem o dynamický remarketing

 

Nastavení reklam napojených na e-mailingovou databázi

 1. Strukturování databáze e-mailů podle zadání
 2. Import databáze do reklamního systému
 3. Nastavení perzonalizovaných reklam podle struktury databáze
 4. Úprava konceptů podle požadavků
 5. Vytvoření a správa stránky na Facebooku
 6. Odeslání reportu po dokončení běhu reklam
Doba přípravy: 6 h

Mám zájem o nastavení reklam napojených na e-mailingovou databázi

Proč spolupracovat s námi?

Spojujeme svět marketingu a tvorby na internetu – naše řešení prodávajíSpojujeme svět marketingu a tvorby na internetu – naše řešení prodávají
Stále se vzděláváme a vymýšlíme nové služby usnadňující práci nám a našim zákazníkůmStále se vzděláváme a vymýšlíme nové služby usnadňující práci nám a našim zákazníkům
Máme vlastní systém včetně technické podpory – jsme nezávislíMáme vlastní systém včetně technické podpory – jsme nezávislí
Účastníme se konferencí, sledujeme aktuální trendy u nás i v zahraničíÚčastníme se konferencí, sledujeme aktuální trendy u nás i v zahraničí
Naším obchodníkem jsou referenceNaším obchodníkem jsou reference
Do projektů neustále implementujeme nové technologieDo projektů neustále implementujeme nové technologie
Jsme lidští – vzájemné nápady konzultujemeJsme lidští – vzájemné nápady konzultujeme
Máme více jak 10 roků zkušenostíMáme více jak 10 roků zkušeností

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica, Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.