E-shopy musí změnit obchodní podmínky

Datum vytvoření: 08. 04. 2016
V souvislosti s novelou zákona o ochraně spotřebitele, která vešla v platnost 1.2.2016 a která zavádí institut mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, musí provozovatelé e-shopů do 1.5.2016 pozměnit obchodní podmínky. V případě, že byste s úpravou potřebovali pomoci, se na nás neváhejte obrátit. 

Změny je nutné provést do 1.5.2016

Výše zmíněná novela byla implementována z evropského práva, jejíž snahou je zlepšit vymahatelnost práva spotřebitelů. Pro prodejce tato novinka znamená, že nejpozději do 1.5.2016 musí v obchodních podmínkách uveřejněných na svém e-shopu informovat zákazníky o tom, že v případném sporu je možné využít mimosoudní cestu a že pro e-shopy a většinu obchodníků to bude řešit Česká obchodní inspekce (ČOI).  Nově přidaný text v obchodních podmínkách musí zahrnovat internetovou adresu subjektu (www.coi.cz).

Prodávající musí spolupracovat s ČOI

V případě, že se spotřebitel s prodávajícím nedohodne, musí také prodejce poskytnout spotřebiteli tyto informace v listinné podobě nebo na jiném trvalém nosiči dat. Spor je pak zahajován na návrh spotřebitele a to nejpozději do 1 roku. Prodávající se musí k takovému návrhu do 15 dnů ode dne doručení vyrozumění od ČOI vyjádřit a i dále s inspekcí spolupracovat a poskytovat jí součinnost. Za nesplnění těchto povinností hrozí pokuta až jeden milion korun. 
 
Asociace pro elektronickou komerci (APEK) na svém webu nabízí ukázku vzorových obchodních podmínek, které požadované změny obsahují.


Vložte komentářZpět na výpis článků

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica,  Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.