Novinky z Heureky

Datum vytvoření: 01. 02. 2017

První letošní novinky z Heureky se nesou v informativním duchu a převážně rekapitulují předešlý rok. Přinášíme vám tak krátký přehled toho nejdůležitějšího. 

Heureka přešla na https://

Na začátku ledna přešla česká i slovenská verze Heureky na zabezpečený protokol https://. Pro uživatele to znamená, že jsou všechna uživatelská data v bezpečí. Heureka tedy udělala vše pro to, aby zamezila možnosti modifikace obsahu webu třetí stranou. Navíc díky zabezpečení se otevírá nová možnost pro uživatele – uložení platební karty. 

Sortiment e-shopů se rozšiřuje a zisky rostou

Výrazným trendem u velké většiny e-shopů bylo za rok 2016 rozšiřování nabídky a celkově množství sortimentu. Meziročně tak vzrostl počet položek celkově o jednu pětinu. Největší zájem je o oblečení, potraviny a dětské zboží. Podle nákupního portálu Heureka, asocieace APEK a veřejně dostupných e-commerce dat utratili loni Češi 96 miliard Kč.  
Dále pokračuje trend, kdy Češi online nakupují napříč veškerým sortimentem. I tento fakt motivuje prodejce neustále přidávat nové produkty. Nejrychlejší růst i nárůst sortimentu se zaznamenal u kategorie jídla. Největší výběr ale zůstává u kategorie oblečení a módy, dům a zahrada a na třetím místě v elektronice.

V roce 2016 padl rekord v nákupech přes mobil. Chytré telefony používají Češi při objednávání zboží čím dál více. A e-shopy se zákazníkům snaží vycházet vstříc – stále roste počet těch, které jsou přizpůsobeny mobilnímu rozhraní. 
Stejně tak je na vzestupu také oblíbenost vyzvedávání zboží na výdejnách. 

Novinky z Heureky 
Gabriela Bartošovská
Autor: Gabriela Bartošovská
Každá máma je textař a kreativec. Ráda vyprávím příběh. Ten svůj i ten váš. Textem i na fotkách.Psaní se věnuji již šestým rokem. Třikrát jsem se umístila v TOP 10 nejúspěšnějších FOOD blogerů v ČR. Spolupracovala jsem s takovými firmami, jako je Electrolux, Tchibo, Rohlík a SONNENTOR. Nejvíce času trávím správou sociálních sítích, obsahovou strategií, PR propagací a texty. U každého projektu hledám jeho silné stránky a výjimečnost, kterou pak představím jeho zákazníkům.

Vložte komentářZpět na výpis článků

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica,  Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.