E-mail

Problémy s funkčností mailů

Nastavení e-mailové komunikace

Nastavení serveru příchozí pošty
Adresa serveru pro příchozí poštu POP3, IMAP je mail.vase-domena.cz. Např. pro doménu naší firmy shean.cz je adresa serveru příhozí pošty mail.shean.cz. Pokud chcete již staženou poštu na serveru ponechat (např. stahuje se na více počítačů, zálohování), potom v nastavení serveru příchozí pošty zaškrtněte příslušnou volbu. V tomto případě, je nutné dbát na to aby nedošlo k přeplnění schránky a tím k nefunkčnosti emailové adresy.

Toto nastavení platí jen v případě, že používáte poštovní servery umístěné u nás tzn. MX záznam u domény je směřován na IP adresu 78.24.14.76 u starého serveru nebo 217.16.184.152 u nového serveru. Pokud tento záznam směřuje jinam, používáte např. vlastní poštovní server, nebo server jiného poskytovatele, může být nastavení jiné.
Nastavení serveru odchozí pošty
Adresa serveru odchozí pošty SMTP je mail.vase-domena.cz. Např. pro doménu naší firmy shean.cz je adresa serveru příhozí pošty mail.shean.cz. Server požaduje ověření je tedy nutné v emailové klientu (např. Outlook, Thunderbird), zaškrtnout u serveru odchozí pošty toto nastavení. Login a heslo ponechte stejné jako pro příchozí poštu.

Někteří poskytovatelé internetu blokují používání jiných než jejich serverů odchozí pošty (SMTP). Pokud tedy nelze poštu odeslat, ani v případě správného nastavení, použijte SMTP server poskytovatele internetu.
Webové rozhraní pro elektronickou poštu
V případě, že potřebujete přistupovat do svých emailových schránek např. mimo kancelář můžete použít rozhraní dostupné na adrese webmail.vase-domena.cz. Např. pro doménu naší firmy shean.cz je adresa tohoto rozhraní webmail.shean.cz. Pro přihlášení použijte stejné údaje (login, heslo) jaké používáte v emailovém klientovi.

Toto nastavení platí jen v případě, že používáte poštovní servery umístěné u nás tzn. MX záznam u domény je směřován na IP adresu 78.24.14.76 u starého serveru nebo 217.16.184.152 u nového serveru. Pokud tento záznam směřuje jinam, používáte např. vlastní poštovní server, nebo server jiného poskytovatele, může být nastavení jiné.
Přístupové údaje k emailům
Přístupové údaje Vám byli zaslány emailem, v případě že potřebujete zaslat údaje znovu, požádejte o ně na servis@shean.cz. Přístupové údaje je možné zaslat jen na oprávněnou emailovou adresu, není je možné sdělit např. telefonicky. V žádosti uveďte kterých emailových adres se žádost týká.

Přístupové údaje je možné sdělit jen v případě, že používáte poštovní servery umístěné u nás tzn. MX záznam u domény je směřován na IP adresu 78.24.14.76 u starého serveru nebo 217.16.184.152 u nového serveru. Pokud tento záznam směřuje jinam, používáte např. vlastní poštovní server, nebo server jiného poskytovatele a nemáme tyto údaje k dispozici.
SPAM
V případě, že Vás obtěžuje velké množství nevyžádané pošty tzv. SPAMu je možné použít Antispamový filtr. Ten je u každé emailové schránky již zapnut občas však nezachytí veškerý SPAM. Je však možné kontrolu příchozích emailů zpřísnit, případně použít tzv. Black list kde lze definovat emailové adresy, nebo celé domény ze kterých nebude pošta přijímána. Pro nastavení nás kontaktujte na podpora@shean.cz

Antispamový filtr je možné nastavit jen v případě, že používáte poštovní servery umístěné u nás tzn. MX záznam u domény je směřován na IP adresu 78.24.14.76 u starého serveru nebo 217.16.184.152 u nového serveru. Pokud tento záznam směřuje jinam, používáte např. vlastní poštovní server, nebo server jiného poskytovatele, nemáme možnost s tímto nastavením pracovat.

Proč spolupracovat s námi?

Spojujeme svět marketingu a tvorby na internetu – naše řešení prodávajíSpojujeme svět marketingu a tvorby na internetu – naše řešení prodávají
Stále se vzděláváme a vymýšlíme nové služby usnadňující práci nám a našim zákazníkůmStále se vzděláváme a vymýšlíme nové služby usnadňující práci nám a našim zákazníkům
Máme vlastní systém včetně technické podpory – jsme nezávislíMáme vlastní systém včetně technické podpory – jsme nezávislí
Účastníme se konferencí, sledujeme aktuální trendy u nás i v zahraničíÚčastníme se konferencí, sledujeme aktuální trendy u nás i v zahraničí
Naším obchodníkem jsou referenceNaším obchodníkem jsou reference
Do projektů neustále implementujeme nové technologieDo projektů neustále implementujeme nové technologie
Jsme lidští – vzájemné nápady konzultujemeJsme lidští – vzájemné nápady konzultujeme
Máme více jak 10 roků zkušenostíMáme více jak 10 roků zkušeností

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica,  Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.