Kde hledat inspiraci pod stromeček? Na Facebooku!

Datum vytvoření: 19. 10. 2017

Facebook hraje poslední roky jednu z hlavních rolí v předvánočních nákupech. Ať už jde o placenou verzi nebo organický dosah. Uživatelé zde hledají inspiraci a pozor! Inspiraci hledají už nyní. 

Čísla mluví jasně

  • 47 % spotřebitelů začíná na dárky myslet už před listopadem.
  • 49 % nakupujících v rámci globálního průzkumu uvedlo, že jejich nákupy na svátky ovlivňuje Facebook.
  • V období svátků 2016 se vůbec poprvé stalo, že konverze z mobilních zařízení globálně překonaly konverze z počítačů. Na mobilních zařízeních totiž došlo k 53 % konverzí.
  • V průměru 62 % respondentů uvedlo, že na svátky nejvíc nakoupí v prosinci, přičemž čtvrtina nakupuje v období od 11. do 20. prosince.

Jak se připravit na vánoční horečku?

Jedno je jasné. Facebook může přinést vašemu e-shopu slušné návštěvy, nové uživatele i tržby. To platí obzvláště teď v předvánočním období, kdy všichni hledáme inspiraci pod stromeček. Zaměřte se proto i na sociální sítě a dejte svým fanouškům vědět o tom, co je letos trendy, jaký dárek koupit manželce, babičce i tátovi. Informujte o akcích i o tom, do kdy deklarujete včasné dodání. 

Před svátky rozhodně nespoléhejte jen na organický dosah a vyčleňte si z rozpočtu kredit na placené příspěvky. Díky tomu se vaše sdělení dostane k ještě více lidem a díky správnému cílení hlavně k těm, kteří mají o vaše produkty reálný zájem. 

S čím vám můžeme pomoct?

Pokud máme na starost správu vašeho účtu na Facebooku, tak se o vše postaráme a navrhneme i adekvátní kredit. V případě, že si facebookový účet spravujete sami, můžeme vám dát několik tipů, na co se zaměřit a pomoct i s případným nastavením placených kampaní. 

Data čerpáme z: Facebook business

facebook
Gabriela Bartošovská
Autor: Gabriela Bartošovská
Každá máma je textař a kreativec. Ráda vyprávím příběh. Ten svůj i ten váš. Textem i na fotkách.Psaní se věnuji již šestým rokem. Třikrát jsem se umístila v TOP 10 nejúspěšnějších FOOD blogerů v ČR. Spolupracovala jsem s takovými firmami, jako je Electrolux, Tchibo, Rohlík a SONNENTOR. Nejvíce času trávím správou sociálních sítích, obsahovou strategií, PR propagací a texty. U každého projektu hledám jeho silné stránky a výjimečnost, kterou pak představím jeho zákazníkům.

Vložte komentářZpět na výpis článků

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica,  Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.