Kde se vzal newsletter?

Datum vytvoření: 05. 02. 2018
Všichni ho známe ze svých emailových schránek. Termín ale pochází z doby dávno před vynálezem internetu.

Newsletter už ve středověku?

Internet je pro nás stále poměrně novým médiem, termín newsletter ale ne. Pochází už ze středověku, kdy ale vypadal poněkud jinak. Podle našich informací vzniklo newsletter v Anglii v reakci na cenzuru. Koncem 15. století totiž byla zavedena Hvězdná komora, cenzurní dvůr složený z arcibiskupů a dalších světských i duchovních hodnostářů. Tento soud pak projednával obvinění z velezrady a tiskových deliktů.

Proto vznikly papírové newslettery, médium někdy označované jako newsbook. Stejně jako dnes informovaly o novinkách. Tehdy to ale nebyly slevy a akce obchodů, ale spíše informace z domácí i zahraniční politiky, které by cenzurou neprošly. Funkcí si tedy dnešní a středověké newslettery byly dost podobné, lišily se ale v podobě a formě distribuce.
 
newsletter

Veronika Jelínková
Autor: Veronika Jelínková
Psaní mě lákalo a bavilo už na střední škole, proto jasnou volbou po maturitě bylo vysokoškolské studium žurnalistiky. Tam stále získávám zkušenosti nejen z oboru klasické žurnalistiky, ale také PR a mediálních studií.Mám také zkušenosti s prací v novinách. Za svoji kariéru jsem už vytvořila stovky článků. V Sheanu všechny tyto znalosti využiji při psaní textů, které čtenáře zaujmou. Copywriting je často podceňovanou součástí marketingu, ale dlouhodobě přináší výsledky.

Vložte komentářZpět na výpis článků

Co o nás říkají klienti

“S firmou Shean s.r.o. spolupracujeme již více než 8 roků. Je pro nás stabilním partnerem s výbornými výsledky práce.”

Ladislav Horčica,  Oknostyl.cz
Ladislav Horčica, Oknostyl.cz jednatel Oknostyl Group s.r.o.

Máte dotaz k tvorbě internetových stránek?

Napište nám. Nebo nás kontaktujte telefonicky.

533 312 782info@shean.cz

Chcete být v obraze?

Přihlaste se k našemu newsletteru.