Zajímavé články
Co dělat, když zjistíte, že na Instagramu sledujete účty, které neznáte a jejich sledování jste nepotvrdili?

Proč sleduji na Instagramu účet, který jsem nevybral/a?

Možná jste se s tím setkali sami nebo vaši známí. Při prohlížení nových fotek na instagramu objevíte několik neznámých tváří. Při bližším zkoumání profilu zjistíte, že tyto profily jste ke sledování nevybrali a nevíte o koho se jedná. To se může stát z různých důvodů. Někdo se vám naboural do účtu nebo jste právě automatické sledování na instagramu povolili nějaké aplikaci třetích stran.

Jak poznám, že opravdu sleduji nežádoucí účty?

Možná si jen nepamatujete, že jste odklikli sledování určitých účtů. Jak to poznat? Jednoduše se ráno podívejte, kolik sledujete účtů. Číslo zkontrolujte večer nebo druhý den. Pokud narostlo, zřejmě automaticky sledujete další a další profily. Nebo rovnou přejděte do nastavení svého účtu, ale přes webový prohlížeč tak, jak popisujeme níže.

Jak přestanu automaticky sledovat účty na Instagramu?

Změňte si heslo. Stačí se dostat do sekce „Možnosti“, kterou najdete pod třemi tečkami v pravém horním rohu na svém vlastním profilu.

instagram nastavení oprávnění

 

Upravte povolení, které jste možná udělili třetím stranám. Na svůj instagramový profil se musíte přihlásit přes webový prohlížeč, nikoliv přes mobilní aplikaci. Klikněte na možnost „Upravit profil“ a zvolte „Aplikace s oprávněním“ a zrušte přístupy, které nechcete zachovat.

instagram nastavení